Zlot astronomiczny Low Gravity Show 2018

W dniach 27-29.07.2018 odbył się I zlot astronomiczny Low Gravity Show 2018 nad Zalewem Sulejowskim. Organizatorem zlotu jest Apogee Games, wydawca i właściciel magazynu “Astronomia“, jedynego miesięcznika astronomicznego Polsce, w którym publikuję doświadczenia naukowe nawiązujące do tematyki astronomicznej – serdecznie zachęcam do prenumeraty.

W czasie zlotu nie zabrakło zarówno amatorów-astronomów jak i specjalistów w obserwacji nieba. Wielkie wrażenie zrobili na mnie młodzi pasjonaci, którzy swoją wiedzą mogliby zawstydzić niejednych studentów uczelni technicznych. W czasie zlotu organizatorzy przygotowali ciekawe wystąpienia gwiazd, Układu Słonecznego i narzędzi do obserwacji nieba zarówno w ciągu nocy jak i dnia. Świetny wykład zaprezentował także Piotr Kosek Kosa – znany z kanału YouTube Astrofaza. Drugiego dnia zlotu LABO przeprowadził pokaz naukowy nt. światła. Dwugodzinny blok okazał się ciekawy nie tylko dla dzieci. Efektowne eksperymenty były przeplatane pogadanką o zjawiskach, których nie dostrzegają nasze oczy.

Na szczęście pogoda dopisała, bo spotkaliśmy się by przede wszystkim poobserwować niebo. Pomimo łuny świateł od budynków udało się zobaczyć i sfotografować, zaćmienie Księżyca 27 lipca czy okazałe planety naszego US – Saturna i Jowisza, które wspólnie z Wenus były widoczne i czekały by je podglądać. Zapraszam na stronę zlotu i stronę czasopisma, gdzie umieszczone są galerie zdjęć.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
SOCIALICON