Stocznia LABO w okazałości – przygotowania do Nocy Naukowców

W ostatni weekend 15-16 września LABO wspólnie z Biurem Promocji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przygotowaliśmy warsztaty naukowe dla dzieci na Bulwarach Szczecińskich. Razem z młodymi uczestnikami budowaliśmy statki i transportowaliśmy je zdalnie sterowanymi żurawiami. Nie brakło również doświadczeń z fizyki i chemii. A wszystko, by zachęcić do udziału w tegorocznej Europejskiej Nocy Naukowców.Nasz namiot odwiedziło kilka tysięcy osób, które nie mogły narzekać na nudę. Nasze pokazy, w których prezentowaliśmy wybuchową pianę, glutowate substancje i niepalne przedmioty, były poprzedzone konkursami z atrakcyjnymi nagrodami, czy warsztatami z reanimacji zwierząt. najmłodsi mogli pobawić się w naszej małej piaskownicy z piaskiem kinetycznym, gdzie powstawały ciekawe i wysokie wieże i zamki – nawet rekordziści usypali wieże o wysokości 32 cm.

Zapraszamy na Noc Naukowców 28-29 września i do odwiedzenia nas na Facebooku

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial