Pokaz naukowy i warsztaty w styczniu – kosmiczna przygoda

Zbliża się koniec roku. Zaplanowaliśmy już pierwsze wydarzenia w styczniu. Rozpoczniemy od wyprawy w kosmos pokazem na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Opowiemy o tajemnicach Układu Słonecznego, o niesamowitych obiektach, jakie znajdują się miliony lat świetlnych od Ziemi i o warunkach jakie panują na innych planetach. Postaramy się pokazać niektóre niezwykłe zjawiska, które wykorzystujemy w aeronautyce. Naszą wyprawę okrasimy eksperymentami i konkursem z nagrodami. Serdecznie zapraszamy.

11 stycznia 2020 r. (sobota), godz. 10:30, cena 25 zł

 pokaz naukowy Ad astra – kosmiczne eksperymenty i efekty specjalne (czas trwania ok. 75 minut) – zakup bilet

Dwa tygodnie później chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego eksperymentowania z Waszymi dziećmi. Przygotowaliśmy 90 minutowe warsztaty, w których uczestnicy wykonują pod okiem instruktora eksperymenty naukowe – rodzic + dziecko. Planujemy 10 zespołów dwuosobowych (mogą to być również zespoły dwóch dzieci jeśli jedno z nich ma minimum 10 lat). Temat warsztatów: Domowe laboratorium chemiczne. Sami przekonacie się jak ciekawe rzeczy i substancje można znaleźć w kuchni lub łazience. 

Warsztaty odbędą się 25 stycznia 2020 r. (sobota), godz. 10:00 i 12:00, cena 50 zł (za parę rodzic + dziecko) – sala 13 WTiICh ZUT, al. Piastów 42

Bilety dostępne na ekobilet.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
SOCIALICON