Jakie niebezpieczeństwa czyhają w łazience

BHP kojarzy się nam głównie z pracą. Podpisujemy różne instrukcje, stosujemy środki ochrony indywidualnej, wiemy jakie czynniki szkodliwe mogą być związane z danym stanowiskiem. Wracamy do domu i… nie zwracamy uwagi na różne niebezpieczeństwa, zwłaszcza w stosunku do naszej osoby, łatwo się przestrzega dzieci. To może zajrzyjmy do różnych pomieszczeń, gdzie tu wiedza lub nawyki z bhp mogą być przydatne .

Łazienka to miejsce, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu, ale czy wiesz, że możesz też tam stracić zdrowie lub życie? Oto kilka niebezpieczeństw, na które warto zwrócić uwagę i nie popełniać głupich błędów.

Pęknięte kafelki – Jeśli nie chcesz zaliczyć wizyty w szpitalu, zwróć uwagę na pęknięcia w kafelkach. To nie jest tylko kwestia estetyki, ale też Twojego bezpieczeństwa. Jeśli zdarzy Ci się w niego przypadkiem wpaść głową, powinieneś mieć już odłożone pieniądze na szwy.

Niewłaściwie zamocowane uchwyty – Uchwyty w łazience są ważne, ale tylko wtedy, gdy nie spadają na naszą głowę. Zwróć uwagę, czy są dobrze zamocowane, zanim oprzesz na nich całą swoją wagę. Nigdy nie wiesz, kiedy uchwyt może po prostu powiedzieć “do widzenia” i spadnie wraz z Tobą na podłogę.

Wylewy z toalety – Wylewy z toalety to nie tylko widok, którego nie chcesz widzieć. To również przyczyna chorób, które nie chcesz mieć. Bakterie i wirusy uwielbiają rozmnażać się w łazience, więc regularne czyszczenie jest obowiązkowe, jeśli chcesz zachować zdrowie.

Śliska podłoga – Łazienka to miejsce, gdzie powinieneś uważać, gdzie stawiasz swoje stopy. Pamiętaj, że podłoga może być bardzo śliska, zwłaszcza po kąpieli. Jeśli chcesz uniknąć kozaczenia i wykonywania nieplanowanych akrobacji, trzymaj się poręczy i idź ostrożnie.

Gorąca woda – Nie wiem, jak Ty, ale ja uwielbiam ciepłą kąpiel po ciężkim dniu. Jednak, jeśli woda jest zbyt gorąca, może zrobić więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj, że Twoje ciało nie jest przeznaczone do gotowania, więc uważaj na temperaturę wody.

Golenie – Właśnie, golenie… Czy wiesz, że to może być niebezpieczne? Jeśli nie masz wprawy, możesz zrobić sobie samego niechciany tatuaż na nodze lub po prostu naciąć się tak, że będziesz wyglądać, jakbyś przegrał walkę z maszynką do golenia. Nie zapominaj, że ostrza golarki są ostre jak brzytwa, więc bądź bardzo ostrożny, żeby uniknąć zranienia.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
SOCIALICON